Walka z chorobą to zawsze uciążliwy i długotrwały proces. By mógł on zakończyć się sukcesem, potrzebna jest konsekwencja i wytrwałość. Sarsaparilla różni się tym od tradycyjnych lekarstw, że na efekty kuracji należy poczekać nieco dłużej. Niemniej nagrodą za cierpliwość jest lepsze samopoczucie i brak skutków ubocznych wynikających z jej przyjmowania.
Dawkowanie sarsaparilli
W zażywaniu tego typu specyfików najważniejsza jest regularność i duża doza cierpliwości. Nie należy się spodziewać, że efekty kuracji będą widoczne z dnia na dzień, gdyż jest to fizycznie niemożliwe. Poza tym dawkowanie tego zioła zależy od efektu, który chce się osiągnąć. Jeżeli ma on być związany z przyrostem masy i siły, wtedy należy przyjmować nie więcej- niż jeden gram sarsaparilii na dobę (zobacz więcej). Jeśli natomiast sarsaparilla ma być metodą walk z infekcjami, to należy zwiększyć dawkę do 3 gram. Sarsaparillę najlepiej spożywać w formie napoju, gdyż tak jest najzdrowiej i najpraktyczniej.
Kto powinien uważać, stosując sarsaparillę?
Oczywiście w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zioło to mogłoby niekorzystnie wpłynąć na dziecko, toteż lepiej z niego zrezygnować do czasu, aż skończy się okres karmienia. Ponadto osoby na stałe przyjmujące leki nasenne lub zmagające się z niewydolnością nerek powinny skonsultować przyjmowanie tego specyfiku z lekarzem prowadzącym, dlatego że sarsaparilla wchodzi w interakcję z innymi lekami. Ewentualne skutki uboczne mogłyby narobić wiele niepotrzebnych szkód w organizmie.